Ukrajna EU-tagsága: ennyibe kerülne fejenként minden magyarnak

A Mandiner új sorozatában az ukrán EU-tagság hatásait járjuk körbe.

Magyar Péterék kormányprogramjává vált Ukrajna uniós csatlakozása, amely rendkívüli módon megterhelné a magyar adófizetőket és elesnének az uniós forrásoktól is.
A felzárkózási és fejlesztési források szinte teljes egészében a háború sújtotta Ukrajna újjáépítésére és újjászervezésére mennének, míg az agrártámogatások mintegy ötöde a jelenleg is tőkeerős, óriási profitot realizáló ukrán óriásbirtokokhoz kerülne
– írtuk meg nemrég kutatásokra hivatkozva.
Ezt is ajánljuk a témában
A Mandiner új sorozatában az ukrán EU-tagság hatásait járjuk körbe.
Szintén Ukrajnához kerülne az Európa védelmének megerősítésére szánt több száz milliárd euróra tervezett fejlesztési források jelentős része is,
mivel Brüsszel egyre gyakrabban hangoztatott célja, hogy a kieső amerikai támogatások elvesztését valahogyan ellensúlyozza.
A Magyar Külügyi Intézet kutatása szerint pedig a magyar államnak minden kiadással, kalkulált veszteséggel és hitelkamattal együtt 19,2 ezer milliárd forintjába fájna Ukrajna elsietett csatlakozása. Ez azt jelenti, hogy
fejenként kétmillió forinttal állnák a cechet a magyarok,
amibe minden állampolgárt bele kell érteni, tehát a csecsemőket és a nyugdíjasokat is.
Részletesebben nézve, az adófizető magyar dolgozók fejenként 1,2 millió forintot „adnának” Ukrajna újjáépítésére, az ukrán hadseregre 350 ezer forintot, az ország biztonságára 158 ezer forintot, EU-átutalásként 71 ezer forintot, az uniós csatlakozásra 145 ezer forintot, a már említett GDP-allokációra 311 ezer forintot, az ásványianyag-megállapodás tőkekiadására 55 ezer forintot, míg a 10 éves hitelfelvétel utáni kamatra 1,7 millió forintot kellene fizetnie. Ez a kamatfizetésekkel együtt megközelíti a 4 millió forintot. Fejenként tehát ennyibe kerülne minden adófizető honfitársunknak Ukrajna EU-tagsága.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Tisza Párt által indított szavazáson a válaszadók közel hatvan százaléka támogatta Ukrajna uniós csatlakozását.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt által indított szavazáson a válaszadók közel hatvan százaléka támogatta Ukrajna uniós csatlakozását.
Magyar Péter március 15-én elmondta, hogy a Nemzet Hangja konzultáció alapján fogják összeállítani a Tisza kormányprogramját, az alapján fognak kormányozni.
Ez azt jelenti, hogy Magyar Péterék kormányprogramja lett Ukrajna uniós tagsága.
Magyar Péter azt hozta ki a szavazásán, hogy szerinte a magyarok támogatják Ukrajna EU-csatlakozását. Pontosan ezt várta el tőle Manfred Weber”
– mutatott rá Deák Dániel politikai elemző.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt támogatja Ukrajna uniós csatlakozását.
A szakértő szerint a Tisza Párt szövetkezett Brüsszellel annak érdekében, hogy ártsanak Magyarországnak.
Ukrajna uniós tagságához azonban szükség van arra, hogy arra Magyarország is igennel szavazzon, ameddig olyan magyar kormány van hatalmon, amely nemet mond a brüsszeli elit tervére, addig keleti szomszédunk nem fog tudni csatlakozni.
Ahogy azt korábban megírtuk,
hétfőn megkezdődött az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazólapok kézbesítése.
Ezt is ajánljuk a témában
Holnap megkezdődik az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazólapok kézbesítése.
A Tisza Párt Brüsszel megrendelését teljesíti, az ő véleményük Brüsszel hangja, nem a magyaroké”
– jelent meg a magyar kormány közösségi média-oldalán.
Azt is hangsúlyozták, hogy Magyar Péter „népszavazásával” ellentétben a magyarok a következő hetekben valóban elmondhatják a véleményüket Ukrajna uniós tagságáról a VOKS2025 szavazáson. A véleménynyilvánító szavazólapok postai kézbesítése április 14-én indul. Az Ukrajna uniós tagságáról szóló szavazási csomagokban a szavazólapon egy kérdés szerepel:
„Támogatja-e Ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? IGEN /NEM”
A szavazás levélben történik, a borítékban benne lesznek a legfontosabb szempontok és kockázatok is az ukrán csatlakozással kapcsolatban.
Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP